
В понеділок, 29 січня, у залі Папського Салезіянського Університету в Римі відбувся захист праці ліцензіату о. Дмитра Кудіна, віцеректора прокатедрального собору Святої Софії у Римі на тему: «Відновлення катехизації в УГКЦ після падіння комунізму» («Il rinnovamento della catechesi nella Chiesa Greco-Cattolica Ucraina dopo la caduta del comunismo»). Отець Дмитро написав дану працю під керівництвом професора Джузеппе Біанкарді (Giuseppe Biancardi), викладача кафедри катехитики у Папському Салезіянському Університеті в Римі. У своїй праці душпастир у теоретичному та практичному аспектах досліджував розвиток катехизації в Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ), яка вийшла з підпілля після розпаду комуністичного режиму (1989 р.).
У першому розділі праці представлено історичний огляд розвитку катехизації в Україні від її витоків до 20-го століття. Далі, у другому розділі розглянуто постанови, послання та листи Синодів Єпископів УГКЦ, які стали основою для оновлення катехитичної пропозиції після великого занепаду, а також окремо – катехитичний Магістеріум. Третій розділ натомість є практичним втіленням вищезазначених теоретичних досліджень, де в хронологічному порядку описано та критично проаналізовано катехитичні програми, розроблені в УГКЦ для різних вікових груп, починаючи з програми для наймолодших катехитів. Отець Дмитро мав 30 хвилин для захисту своєї праці, після чого присутні радо ставили запитання студенту. По завершенні успішної презентації наукового дослідження, комісія надала о. Дмитру титул ліцензіата катехитичних наук. Щиро вітаємо отця-ліцензіата Дмитра Кудіна з успішним захистом та бажаємо не тільки персонального зросту, але і подальшої праці у розвитку науки.
























