У четвер, 7 березня, у прокатедральному соборі Святої Софії у Римі провели перший день духовної віднови із закликом «Я тебе не покину». Великопосні реколекції очолює о. Пантелеймон Гербери зі Словаччини, ієромонах Свято-Успенської Унівської лаври. Спільні моління розпочались з Хресної дороги за Україну, під час якої вірні розважали над Його страстями та дякували за Його жертву, перепрошуючи за свої гріхи й випрошуючи ласку витривати в доброму. Продовжилися реколекції Літургією Передосвячених Дарів, яку очолив о. Пантелеймон у співслужінні віцеректора собору, о. Дмитра Кудіна, та о. Романа Кулинцака.
Реколектант назвав тему стосунків з Богом основною у днях духовної віднови, що мають на меті заспокоїти та приготувати наші зранені війною серця до зустрічі з Воскреслим Христом.
«В часі посту Бог старається наблизити нас до Себе. Господь обіцяв, що не покине нас. Кожен рік нашого життя є винятковий – хтось одружується, хтось здобуває певні досягнення, народжуються нові життя, а когось ми відпроваджуємо у вічність. За нами – рік випробувань, бо ми не думали, що війна триватиме так довго. Всі ми жахаємося від подій, які випадають на долю нашої Батьківщини. Але Господь на все дає час, бо все на світі має свій час. І навіть ця школа дозрівання й переосмислення. Це є наше випробування у довірі до Бога. Світ завжди пропонує легкі розв'язання. Але на те, що ми проходимо як держава й нація, в жодних книжках і мудрій науці не знайдеш відповіді. І саме тут ми зустрічаємось з Божим «я буду з тобою», – роздумував о. Пантелеймон. Також, душпастир у своїх роздумах зачепив тему війни в Україні, як складне випробування, яке наш народ зуміє пройти з Божою поміччю.
«Ми всі є носіями цієї трагедії в Україні. І у нас немає іншої дороги – тільки ґрунтовне переосмислення. А без зв’язку з Богом ми не здатні чинити мудрі справи. Ми наче втратили почуття критики до своїх часом недобрих життєвих візій. Ми маємо робити те, що працює. Коли бачимо, що світ такий, який є, до кого маємо звертатися? Бог вкаже нам шлях, бо в Ньому завжди є вихід», – запевнив ієромонах. На завершення першого дня духовної віднови душпастирі та вірні помолилися Панахиду за упокій усіх в Бозі спочилих слуг Божих. 📍Наступними днями запрошуємо вірних брати участь у великопосних реколекціях, що є важливою духовною мандрівкою для наших особистих стосунків з Богом.




