«Прагнімо зустрічі з Богом»: у прокатедрі Святої Софії відзначили свято Стрітення Господнього

3X1A3670
Сьогодні наша Церква святкує велике торжество –Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Цим празником завершується Різдвяне коло. Саме свято називається Стрітенням від зустрічі Божої Дитини і Його Пресвятої Матері з праведним Симеоном. Цього дня, 2 лютого, у патріаршому прокатедральному соборі Святої Софії у Римі відбулася святкова Божественна Літургія, яку очолив о. Дмитро Кудін, віцеректор прокатедри.

В часі проповіді душпастир пояснив вірянам походження та зміст свята, закликаючи молільників прожити своє життя так, щоб в радості очікувати своєї зустрічі з Всевишнім: «Марія несе свого первородного сина в жертву Богові згідно з традицією. А праведний Симеон, який мав видіння, що не помре, поки не побачить Бога, пророкує матері Спасителя. Ми читаємо також про пророчицю Анну, яка була праведною в очах Бога і ще за життя досвідчила Його присутність. Церква подає нам приклад двох праведників, щоб ми могли наслідувати їх. Кожен з нас покликаний здійснювати це стрітення з Богом тим, хто Його ще не пізнав». Оскільки сьогоднішній празник є також святом богопосвячених осіб, які обрали шлях посвяти себе Господу, о. Дмитро наголосив на важливості щоденного служіння Богові та розпізнання покликань серед нас. «Монахи та монахині мають спеціальну одіж, молитви, місії, на які їх посилає Господь. Якщо хтось приходить і повідомляє про своє бажання піти в монастир, не сумуймо і не боронім. Бо Господь вибирає для служіння тих, кого сам хоче. Задумаймось також і над своєю праведністю. Я щодня можу приймати Бога у своє серце в Пресвятій Тайні Євхаристії, але чи цей прихід Бога мене змінює? Чи стаю я ліпшим? Чи торкається Господь моєї душі? У Тайні Покаяння, де ми визнаємо свої гріхи, щиро каємось, наше чисте серце ми віддаємо Богові і переживаємо зустріч з милосердним Господом», – мовив душпастир.

3X1A3354
По завершенні богослужіння о. Дмитро привітав богопосвячених осіб, присутніх у храмі, бажаючи зажди горіти своїм покликанням і у своєму служінні провадити людей до зустрічі з Джерелом життя – нашим Богом. Опісля всі вийшли на церковне подвір’я, де священник за традицією свята освятив вірним Стрітенські свічки. На завершення о. Дмитро висловив вірянам привітання зі святом Стрітення Господнього та побажав постійно перебувати в ласці Божій та запалювати освячені свічки для особистої молитви, щоби черпати те Боже світло і самим ставати світлом для світу.

bl sv shvchuk

Herb eksarkhatu

chiesa cattolica italiana

chiesa cattolica italiana