«Різдвяний піст є можливістю назбирати скарбів на небі», – о. Дмитро Телев’як на приміційній Літургії у прокатедрі Святої Софії

1
У неділю, 17 листопада, в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі відбулася приміційна Божественна Літургія ієрея Дмитра Телев’яка у співслужінні запрошених душпастирів. Випускник Тернопільської семінарії пів року тому прийняв священничі свячення з рук архієпископа Тернопільсько-Зборівської архієпархії владики Василія Семенюка. Отець Дмитро, вихованець парафії Святої Софії, вперше очолив Богослужіння для своєї парафіяльної спільноти, у якій зростав духовно та розпізнав покликання до священства.


У своїй проповіді о. Дмитро розважав над євангельською притчею про немудрого багатія, що застерігає від жадібності та надмірної прив’язаності до матеріальних благ:
«Багатство — це благословення, яке має стати інструментом для здобуття Царства Небесного. В наших руках воно може бути Божою дією у світі, бо наші руки стають Його руками. Ми щодня покликані багатіти в Небі. Сьогодні ми відзначаємо Всесвітній день убогих. Кожен з нас є вбогий духовно, бо ми завжди потребуємо Бога. Різдвяний піст є доброю можливістю назбирати скарбів на Небі – піст, милостиня, молитва, читання слова Божого. Просімо Духа Святого, щоб допоміг побачити, де потрібні наші руки та серця, бо все, що ми зробили з любов’ю, робить нас багатими в Божих очах", – пояснив душпастир
Отець Дмитро поділився з вірними історією свого священничого покликання, яке зародилося саме в Римі, куди він приїхав працювати: «В Бога був свій план. І коли Він покликав, я не опирався. Тож, я вирішив повернутися в Україну і почати свій тісний шлях пізнання Бога в семінарії. Я вже пів року душпастирюю в Україні, адже наш народ має велику потребу в підтримці та духовному супроводі. А сьогодні мені дуже трепетно вперше молитися в соборі Святої Софії разом з вами, бо тут я почуваюся як вдома», – сказав о. Дмитро.


По завершенні Богослужіння о. Марко-Ярослав Семеген, президент релігійного товариства «Свята Софія», привітав о. Дмитра та побажав ревно, Богом благословенно та свято здійснювати ієрейське служіння:
«Життя за Євангелієм має мати в собі радикалізм, який мотивує нас бути вірними Богові. Дякуємо, що свідомо обрали служити нашому народові на Батьківщині. Бажаємо, щоб Господь скріплював Вас Своїм духом і благодатями, допомагаючи завжди дивитися вперед. Нехай Господь використовує Ваше слово й Ваші руки для зцілення ран нашого народу».


Своєю чергою о. Дмитро Телев’як висловив подяку Богові, своїй родині, парафіяльній спільноті та душпастирям прокатедри за підтримку і гідний приклад священства. Він підкреслив особливу роль спільноти Святої Софії у своєму духовному становленні та закликав вірян молитися за своїх священників й весь український народ:
«Бог вибирає тих, кого сам хоче, вдосконалює їх і готує до служіння. Я вдячний Богові за кожного з вас і прошу вашої молитви. А особливо сильно боронімо наш духовний фронт, адже нині наше життя має високу ціну, заплачену тисячами відданих за нашу свободу життів».


На завершення богослужіння вірні отримали благословення від новоієрея, а ті, хто виконав необхідні умови, отримали повний відпуст.

bl sv shvchuk

Herb eksarkhatu

chiesa cattolica italiana

chiesa cattolica italiana