Цієї неділі, 12 січня, у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі, для громади вірних провели концерт «ІРМОС для України» – культурно-духовне дійство, що поєднало молитву, мистецтво і національні традиції. Захід є частиною міжнародних культурно-дипломатичних турів Львівського театрального центру «Слово і голос», який з 2022 року невпинно підтримує українців через мистецтво.
За словами організаторів, концерт було присвячено українському народові-воїну, який своєю жертовністю та мужністю захищає свою Батьківщину та мир у Європі та світі. Вони стверджують, що звучання духовних напівів та автентичних колядок окрім своєрідного культурного та духовного досвіду, є щирою молитвою за мир і перемогу України.
У виконанні Наталії Половинки, засновниці та керівниці Львівського театрального центру «Слово і голос», й співачок театру Марії Кміть та Христини Сілівон – присутні почули мелодії, корені яких сягають ранньохристиянської Літургії та української традиційної пісні. У програмі звучали духовні напіви Різдва і Богоявління, прадавні українські колядки, щедрівки та Різдвяні псалми.
Особливу увагу слухачів отримали напіви з давніх українських Ірмолоїв – богослужбових книг, які протягом століть зберігали унікальну духовну традицію Київської Русі. Ця музика, яка поступово виходила з ужитку, нині повертається до сучасного духовного життя завдяки проєкту «ІРМОС», започаткованому у 2000 році.
«Слово і голос» – це сучасний театр, який творить живу Традицію України засобами театру і музики. Його діяльність спрямована на розвиток освіти, художнього дослідження і театру. Концерт «ІРМОС для України» є частиною більшої місії театру – представлення України в Європі через сучасне мистецтво, молитва за мир і перемогу, а також збір коштів на підтримку України.
По завершенні спільних молінь, учасниці центру «Слово і голос» висловили вдячність громаді собору Святої Софії за теплий прийом і зазначили, що відчувають необхідність нести у світ свідчення непереможності духу і віри українського народу.
«Я багато років носила в собі мрію заспівати в храмі, виплеканому Патріархом Йосифом Сліпим. Ми тут, щоби пригадувати про те, що триває боротьба проти єдиного ворога. За людину, за перемогу свідомості і мир в наших серцях», – мовила Наталія Половинка.
Насамкінець віцеректор собору, о. Дмитро Кудін, висловив шанованим гостям слова привітання та вдячності за спільну молитву за мир та активну мистецьку участь в благодійності для нашого народу:
«Дякую, що своїми неймовірними голосами та талантами Ви зачарували нас. Нехай цей спів справді лине молитвою до Господа Бога за перемогу нашої України».
На згадку про зустріч в прокатедрі співачки отримали в подарунок книгу-путівник «Рим і Ватикан» авторства Тараса Дзюбанського та флешку з аудіозаписом «Заповіту Патріарха Йосифа» й ораторією «Великого бажайте» з нагоди 55-ліття освячення прокатедри.




