«Готуючись до Великодня, просімо в Бога світла для пізнання Євангельської правди», – о. Марко-Ярослав Семеген у Квітну неділю

3X1A0658
У неділю, 24 березня, коли Свята Церква відзначає урочистий в'їзд Господній у Єрусалим, в прокатедральному Соборі Святої Софії відбулися святкові богослужіння. Цей празник знаменує початок Страсного тижня та сповіщає вірним, що вже за тиждень відбудеться святкування «Свята над святами» – славного Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. В часі проповіді о. Марко-Ярослав, який очолив Божественну Літургію, закликав численно зібраних вірних до призадуми над присутністю Божого світла у їх серцях та щоденному житті: «Мабуть, кожен з нас колись досвідчував, як непросто жити без світла, і як в темряві ми стаємо безпомічними і спотикаємось. Справді, фізична сліпота й обмеження зору є великою проблемою. Проте, ще більшою проблемою є відсутність в серці Божого Євангельського світла, що дозволяє нам виходити за межі наших терпінь та випробувань. Те світло робить нас повноцінними людьми та дає сили реагувати на виклики особистого життя та зміни у світі. Якщо суспільство і людина в ньому є закритою на прийняття Євангелія, то Боже слово її не торкнеться. Прийняття світла, якого ми потребуємо, не залежить від Бога, але від нашої відкритості на Його слово. Завдання християн приймати це слово навіть якщо воно зруйнує наш комфорт й усталені речі в житті», – пояснив душпастир.

3X1A0533
Проповідник також наголосив на вірності та бутті з Богом у моменти труднощів та випробувань, що є доказом нашої довіри до Господа. «В людині існує подвійність, оскільки через первородний гріх виникла дисгармонія між Богом і людиною. Як часто ми вдячні Богові, коли все добре і Його воля збігається з нашими планами. А коли раптом щось не так, ми дорікаємо Йому і шукаємо Його провини у наших негараздах. Готуючись до свята Пасхи, просімо в Бога світла, щоб всі Євангельські події не були для нас лише чимось зовнішнім, щоб Бог не був для нас маргінальним і щоби ми не приймали Євангеліє тільки в комфортних нам обставинах. Молімось, щоб ми могли сказати «Осанна в вишніх! Благословен, хто йде в ім'я Господнє!» у часі випробувань. Тільки Євангеліє може дати сили пережити болючі події, щоби нам не загубитися й не втратити нашої живої віри», – мовив на завершення проповідник.

Після Божественної Літургії, на площі собору душпастирі прокатедри освятили вербові галузки та привітали вірян з величним празником входу Господнього в Єрусалим. Також, ректор собору закликав присутніх побожно та свято завершити час посту, беручи участь в богослужіннях Страсного тижня. «Нехай гілля, яке ми освятимо, буде щоденною пригадкою про те, що Богу потрібна наша вірність. Пам’ятаймо, що Євангельській логіці є Голгофа і Воскресіння. Бог завжди перемагає, і хай це гілля буде свідоцтвом того, що ми віримо в Його силу і довіряємо Йому наше майбутнє», – лунали слова привітань від о. Марка-Ярослава. Окрім того, усіх парафіян та гостей запросили взяти участь у Великодньому благодійному ярмарку на підтримку потреб дітей-сиріт та захисників України.

bl sv shvchuk

Herb eksarkhatu

chiesa cattolica italiana

chiesa cattolica italiana